Л И Ч К О В Е


В Інтернеті На сайті

Зворотній зв'язок

Додати до закладок


Понеділок,  26.09.2022

Н Е О Ф І Ц І Й Н И Й   С А Й Т

рус | eng | deu   

  Стартова | Реєстрація | ВхідОпитуваннячко

Скільки Вам років?
Всього відповідей: 111

Статистика:


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Тепер про Личкове знають у цих країнах:

free counters


Користувачів усього: 123
У тому числі:
Зареєстровані: 116
Перевірені: 6
Модератори: 0
Адміністратори: 1
Кореспонденти: 0
Заблоковані: 0
Приєднатись

На сайті:
Фотографій: 184
Новин: 6
Файлів: 34
Статтей: 13
Флеш-ігр: 217
Всячини: 24
Тестів: 2
Коментарів: 21
Записів у гостьовій: 143

Наша кнопка


Код кнопки

Статті

Категорії каталога

Історія [4] Сучасність [2] Природа [1] Різне [3]
Статті користувачів [3]

~ Зареєструйтесь або увійдіть як користувач, щоб мати можливість додавати свої статті, фото, оголошення, скачувати і додавати файли тощо ~

Стартова » Статті » Природа


Природа
   Природа села Личкового - унікальна і неповторна, тому про неї варто сказати окремо.
   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

       

       

       

   Личкове лежить у Придніпровській низовині і знаходиться на висоті 82 метри над рівнем моря. Цю територію відносять також до Донецького кам'яновугільного басейну. Основною корисною копалиною є природний газ. Тут знаходиться відоме в Україні Личківське нафтогазоконденсатне родовище. Гірничий енциклопедичний словник, т. 3. / За ред. В. С. Білецького так описує це родовище: Личківське нафтогазоконденсатне родовище — належить до Руденківсько-Пролетарського нафтогазоносного району Східного нафтогазоносного регіону України. Розташоване в Дніпропетровській області на відстані 20 км від м. Магдалинівка. Знаходиться в південно-східній частині південної прибортової зони Дніпровсько-Донецької западини. Структура виявлена в 1972 р. і являє собою у відкладах девону брахіантикліналь північно-західного простягання розмірами 2,0х1,2 м, амплітуда 150 м. У турнейських та візейських утвореннях це структурний ніс, розкритий до південного заходу. Складка порушена розгалуженою системою розломів амплітудою 20-100 м. Перший промисловий  приплив газоконденсатної суміші отримано з девонських відкладів з інтервалі 3775-3816 м у 1985 р. Поклади пов'язані з пластовими, склепінчастими, тектонічно екранованими та літологічно обмеженими пастками. Режим нафтових покладів — розчиненого газу, газоконденсатних — газовий. Запаси початкові видобувні категорій А+В+С1: газу — 2498 млн. м³; конденсату — 488 тис. т. Густина дегазованої нафти 803-819 кг/м³. Вміст сірки у нафті 0,01-0,016 мас.%.
   Земна поверхня навколо Личкового складається з лучних ґрунтів: лучно-чорноземних та дернових осолоділих глейових ґрунтів й солоді. За механічним складом цей ґрунт можна визначити як важкосуглинковий ґрунт. Трохи південніше села зустрічаються лучно-чорноземні ґрунти переважно на лесових породах, а ще південніше - чорноземи звичайні на лесових породах (мало- і середньогумусні різної потужності).
   Клімат у місцевості, до якої відноситься село Личкове, помірно-континентальний. Середня місячна температура повітря у липні - приблизно +21 градус Цельсія, у січні - нижче -6,5 градусів Цельсія. Середня річна кількість опадів у цій місцевості становить понад 475 міліметрів, хоча бувають винятки у бік збільшення, або зменшення. Переважний напрямок вітру у липні - східний, у січні - західний.
   Личкове знаходиться на кордоні степової та лісостепової природних зон, однак з переважанням степової природи. Так, основним типом рослинності тут є сільськогосподарські угіддя на місці типових степів (різнотравно-типчаково-ковилових). Природні ділянки степу збереглися лише на річковому схилі. Ліс представлений насадним лісогосподарством (сосна, дуб, береза, клен тощо) на околиці села. Серед трав степу тут зустрічаються ковила, полин, тонконіг, астрагал, пижмо звичайне, безсмертник і ін.
   Тваринний світ представлений ссавцями - заєць, лисиця, їжак звичайний, кажан, ховрах, миша польова, кріт а також численні домашні тварини у селі (велика рогата худоба, як то корова, кози, свині, кролі, нутрії, собаки, коти, щури, миші тощо). Серед птахів найчастіше зустрічаються: голуб, ластівка, горобець, сорока, синиця, жайворонок, перепілка, гуска, лебідь, лелека, дятел, шпак та свійська птиця (кури, гуси, качки, індики). Дуже рідко трапляються сови, шуліки. Крім того, територія навколо села Личкового - це ареал розселення ряду рідкісних тварин, у тому числі норки європейської. У водоймах водяться: окунь, карась, сом, плітка, йорш, лящ тощо. Найпоширеніші плазуни у нашій місцевості: ящірка, вуж, гадюка степова.

------------------------------------------


    Головною особливістю села і навколишньої природи є розміщення у долині річки Оріль, що у всі часи славилась багатством і різноманіттям тваринного і рослинного світу. Серед мешканців поорільських сіл існує навіть думка, що їхня річка Оріль - найчистіша водна артерія Європи. На жаль, міф цей не відповідає дійсності, незважаючи на те, що периферійне географічне розташування річки відносно індустріальних центрів визначає високий ступінь збереження природних комплексів в її долині. Справді, на фоні масштабних трансформацій середовища в степовому Придніпров’ї (природні екосистеми збереглися тут на кількох відсотках території) долина річки — справжній оазис, коридор життя, зелена гілка на хворому дереві, однак антропогенний фактор зіграв свою роль і в житті Орелі...
Село Личкове здавна користується усіма щедротами багатої навколишньої природи. Ще з часів заснування села тут процвітає рибацтво та мисливство, оскільки таку можливість дає багата рибою та диким птахом річкова долина. Розміщенні на південь від села степи, у наш час перетворились у поля і стали джерелом щедрих врожаїв пшениці, жита, ячменю, соняшника тощо.
    Ці землі завжди славилися, як багаті, врожайні і привабливі для людей. Так, описи принад поорільської природи знаходимо у Яворницького в "Історії запорізьких козаків", згідно з яким красою і багатством орільської долини захоплювались не лише місцеві жителі - козаки, але і проїжджі гості нашого краю - московські посли, європейські мандрівники тощо. Нарешті, той же Яворницький нагадує, як лесно про наш край, у тому числі й про притоку Дніпра - Оріль, озивалися батько історії - Геродот, котрий жив у V ст. до Р. X., француз Боплан (XVII ст.), французький маркіз де Кастельно (початок XIX ст.) та ін.
   На жаль, як було вже згадано вище, природа Личкового і сама річка Оріль зазнали нищівного антропогенного втручання, яке назавжди змінило їх первинний стан і здоров'я. Мова йде, в першу чергу, про будівництво у 1970—1981 роках по лівобережжю Орелі каналу «Дніпро—Донбас», який 22 рази перетнув русло, що призвело до значних змін площі басейну, перерозподілу поверхневого стоку, спричинило подекуди підйом поверхневих та підземних вод і підтоплення населених пунктів, у тому числі і Личкового. Канал перерізав також русла близько 200 інших малих річок на території України. Усе це спричинило катастрофічні для Орелі наслідки. Річка, яка в усі часи була колискою життя і оазою у суворій степовій місцевості, зараз сама опинилась на межі загибелі. Очевидний той факт, що будівництво каналу «Дніпро—Донбас» принесло набагато більше шкоди, ніж користі. До того ж, за злою іронією долі потреба у цій рукотворній водній артерії, на думку фахівців, у наш час просто відпала. Уведений в експлуатацію в 1982 році канал мав забезпечити запаси питної води східної України (процеси індустріалізації у 70-х роках ХХ ст. тут "тяжко вдарили" по власних запасах), сполучивши Дніпро і Сіверський Донець. Сьогодні зі зниженням темпів індустріалізації та розвитку промисловості фахівці донецького регіону визнають відсутність потреби у додатковому живленні Сіверського Дінця водами Дніпра. Канал і справді останні роки функціонує дуже кволо: вода не прокачується до місця призначення не лише взимку, як це було ще за радянських часів, але і влітку. Внаслідок цього канал перетворюється на чергове нікому не потрібне болото, де вода після цвітіння водоростей уже аж ніяк не зветься питною... Негативні наслідки будівництва каналу сьогодні відчуває і село Личкове, і навколишня природа.
Не зважаючи на це, с. Личкове оточене великою кількістю багатих рибою водойм - озерець, лиманів тощо. Недалеко від села знаходиться лісогосподарство, тут можна зустріти соснові, дубові, березові насадження; навколо села розкинулися величезні степові простори. Високе небо, неймовірно чисте повітря, улітку зелень трав і дерев - усе це робить з людиною справжні чудеса. Не дивно, що у мешканців великих навколишніх міст з'явилася тенденція переселятися сюди "доживати віку": порибалити, відпочити, попрацювати на своїй землі, відчути усі переваги спілкування з природою.
Природа пробирається і у саме село: невеликий гарний ставок з вербами на березі є навіть у самому центрі села, вулиці рясно засаджені деревами, усюди це дивне поєднання асфальту та каштанів, каміння та трави, закритого простору будівель та безмежності степового неба...
Напрошується висновок, що у личківців під самим носом знаходиться не що інше як унікальна можливість прокинутись із снів-кошмарів для когось безглуздого, для когось нікчемного, для когось важкого і нестерпного, для когось просто нудного і рутинного буття, буття постійної самомуміфікації алкогольними напоями, пошуку способів украсти щось і пропити, заробити на чергову дешеву тряпчину чи ковбасу із целюлози та сої. Це можливість усвідомити щось високе і віддатись насолоді жити, жити в гармонії із Всесвітом...

------------------------------------------

Список використаних джерел:

  1. http://gorod.dp.ua
  2. http://uk.wikipedia.org
  3. Гірничий енциклопедичний словник, т. 3. / За ред. В. С. Білецького
  4. РОГОЖИНСЬКА Ірина. Трагедія Орілі // http://www.zorya.poltava.ua
  5. Чегорка Петро. І крізь віки тече Оріль// http://www.day.kiev.ua
  6. Яворницький Д.І. Історія запорізьких козаків. - К.: Наук. думка, 1990. - Т.1. - 592 с.
Категорія: Природа | Додав: vital_vision (21.08.2008) | Автор: Cанжара В.В.
Переглядів: 4387 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
 
 
КОМЕНТАРІ:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Залишаючи коментарі, будьте ввічливими, поважайте думку інших. Заборонено використання ненормативної лексики, образ і приниження інших людей.

Авторські права на розміщені тексти належать їхнім авторам. Передрук матеріалів заборонений без розміщення гіпер-лінка lychkove.at.ua та імені автора матеріалу.

Погода в Україні

Випадкове фото:

[Категорія: Вулиці]
Система Orphus

Найближчі свята в Україні:

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Посміхніться:)

Друзі сайту
Пишу українською Сайт села Нехвороща. Реферати, софт, розваги. Український козацький портал Українські традиції Козацький 
сайт «АНЕКДОТИ З УКРАЇНИ» - Нові та найкращі анекдоти української мережі kolomyya.eu.org село Тростянець Сайт Щирця Українська музика
Стартова | Про Личкове | Новини | Фотоальбом | Дошка оголошень | Корисна всячина | Для вільної хвилини | Різне | Гостьова книга

© Санжара В.В. 2008 - 2022 pр.

  | |